Kruizai pagal uostą

Čivitavekija - Roma

Kruizai Roma

Čivitavekija (Roma) – tai uostas prie Tirėnų jūros. Roma yra vienas seniausių pasaulio miestų, kitaip dar vadinamas miestu - muziejumi. Čia išlikę garsūs senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas, Forumas ir kt. Miesto istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat Roma unikali ir tuo, kad čia yra mažytė popiežiaus valstybė – Vatikanas.

Lankomiausi objektai Čivitavekijoje

Trevi fontanas – tai didžiausias ir garsiausias Romos fontanas. Trys centrinės figūros vaizduoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, iš kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną.Sakoma, kad norint sugrįžti į Romą dar kartą, reikia įmesti kelias monetas į Trevi fontaną.

Panteonas - tai kadaise buvusi romėnų „visų dievų šventykla“, statyta maždaug II a., o vėliau (VII a.) paversta bažnyčia. Panteonas – geriausiai išsilaikęs antikinis statinys Romoje, kuris turi įspūdingą kupolą, paslėptą už klasikinio portiko. Kupolo skersmuo lygus jo aukščiui nuo grindų.

Navonos aikšte (Piazza Navona) - ši aikštė vadinama gražiausia Romos barokine aikšte. Aikštė pradėjo įgyti dabartinį pavidalą XVII a., kai popiežius Inocentas X, kurio giminės rūmai stovėjo aikštėje, užsakė pastatyti naują bažnyčią, rūmus ir fontaną. Gražiausią aikštės fontaną – Keturių upių fontaną (Fontana dei Quattro Fiumi) - sukūrė Bernini.

Koliziejus - didžiausias ir seniausias pasaulyje amfiteatras, esantis Romoje, Italijoje. Maždaug 55 tūkstančius žiūrovų talpinusiame Koliziejuje vykdavo gladiatorių, laukinių žvėrių kovos – dažniausiai tai būdavo nemokami renginiai, organizuojami imperatorių ar kitų Romos aristokratų. Turint bilietą į Koliziejų, galima su juo patekti ir į Romos forumą bei Palatiną.

Romos forumas - tai antikinės Romos visuomeninio ir politinio gyvenimo centras. Forumą kerta Via Sacra – buvęs šventinių eisenų kelias. Tarp forumo griuvėsių galima pamatyti gerai išsilaikiusias triumfo arkas – Tito ir Septimijaus Severo. Daugumos šventyklų ir kitų pastatų išlikę tik pamatai, laiptai ar kolonos.

Vatikanas - mažiausia pasaulio valstybė, esanti Romos miesto centre. Taip pat tai katalikų sostinė, kartu sauganti ir neįkainojamą kultūros paveldą (visas Vatikanas paskelbtas pasauliniu kultūros paminklu). Prie Vatikano pasitinka garsioji šveicarų gvardija gyvuojanti jau daugiau nei 500 metų. Pats garsiausias Vatikano pastatas – Šventojo Petro bazilika. Tai didžiausia pasaulyje katalikų bažnyčia.

Turite neaiškumų dėl kruizų? Klauskite!

Būtina užpildyti visus laukus!

Išjungti
Jūsų užklausa sėkmingai išsiųsta!